Summer Parks Event (Jennetts Park) 20-Jul-19

Summer Parks Event (Jennetts Park) 20-Jul-19 - Results

Results for Summer Parks Series, Jennetts Park, 20/07/2019

For some photos taken at the event (mostly close to the start/finish area) and at the club picnic which followed, see the Flickr album - Jennett's Park Event Photos.

Routegadget is available for this event.  Martin, the planner has added his suggested optimal route for medium. Why not add your route or see how you compare? https://www.bko.routegadget.co.uk/rg2/#146

Short (length 1.9km, 14 controls)

  1  Emma Waite           BKO W45  30:58 
  2  Sophia Oqvist        BKO W14  34:09 
  3  Luke De Jong +S      IND M6   35:46 
  4  Ivy Perrin               W14  37:26 
  5  Elliot Perrin            M12  37:32 
  6  Linda Stasiuk        BKO W60  38:10 
  7  Beccy Harris             W45  48:19 

Medium (length 4.0km, 22 controls)

n/c  Martin Wilson        BKO M70  34:25 
  1  Bo Oqvist            BKO M45  40:54 
  2  Mark Foxwell         BKO M55  42:22 
  3  Annika Greenwood     BKO W45  46:23 
  4  Jack McHale          IND M21  49:23 
  5  Doug Greenwood       BKO M45  49:39 
  6  Jillian Ullersperger BKO W55  50:10 
  7  Brian Pilling         SN M70  50:29 
  8  Sue Parker           BKO W55  51:56 
  9  Andy MacGregor      BADO M75  52:11 
 10  Sue Hunt             BKO W60  52:47 
 11  Jacqui Briggs        BKO W55  54:30 
 12  Cliff Thorne         BKO M65  55:31 
 13  Stephen Waite        BKO M50  55:37 
 14  Denise Harper        BKO W65  57:36 
 15  Yvonne Hodson       TVOC W70  58:31 
 16  Eric Harper          BKO M65  59:07 
 17  Jess Miller          BKO W20  59:40 
 18  Richard Rae          BKO M70  63:03 
 19  Brian Sewell         BKO M60  63:09 
 20  Amanda Bailey         SN W55  63:42 
 21  Sue Miller           BKO W50  64:17 
 22  Georgina Tomkins      SN W45  66:07 
 23  Wood Family          IND FAM  70:20 
 24  Peter Bennett        BKO M75  71:37 
 25  Ian Cooper           BKO M75  72:01 
 26  James Munday         BKO M75  74:28 
 27  David Lee           NGOC M80  75:16 
 28  Lee Carter               M40  79:21 
 29  Gill Bennett         BKO W75  81:31 
 30  Marissa Hughes      TVOC W45  82:19 
 31  Li Jiao              BKO W35  83:07 
 32  Doe Family           IND FAM  95:40 

Long (length 6.0km, 25 controls)

  1  Sam Anderson          SN M21  39:48 
  2  Dimitar Gospodinov   BKO M21  44:56 
  3  James Woods         RAFO M21  46:24 
  4  John Methven         BKO M45  46:46 
  5  Mike Frizzell       BADO M60  46:51 
  6  Derick Mercer        BKO M55  47:21 
  7  Ross MacLagan         SN M45  47:24 
  8  Cameron Lamond        SN M45  47:48 
  9  Tim Hughes          TVOC M65  49:03 
 10  John Briggs          BKO M60  49:22 
 11  Craig Blackford     BADO M50  49:29 
 12  Rob Smart            BKO M45  49:54 
 13  Steve Bailey          SN M60  50:06 
 14  Stephen McKinley      SN M55  50:35 
 15  James Wilkinson      BKO M21  52:00 
 16  Katie Blackford     BADO W21  52:33 
 17  Alex Radford          SN M45  55:02 
 18  Alan Phillips        BKO M55  56:24 
 19  Debra Robinson        SN W50  56:38 
 20  Georgi Gospodinov    BKO M50  56:56 
 21  Martha Paton          SN W21  57:45 
 22  Terence Hosking      BKO M50  60:09 
 23  Charmaine Kwan       LOK W35  66:12 
 24  Linda Radford         SN W40  87:55 
mp   Chris Evans         SLOW M50  47:25 Missing no 14
mp   Lisa Methven         BKO W50  61:41 Missing no 25

 

Results software provided by Michael Napier, e-mail mnapier @ cix.co.uk

XLS