Event Date

Results for Saturday Winter Series, Langley Park, 12/01/2019

Routegadget available at https://www.bko.routegadget.co.uk/rg2/#142 

 


White (length 1.2km, climb 15m, 10 controls)

  1  Jack + Wilf Pearson + Hearn     STAND M8   13:28 
  2  Emilia Skidmore + S              TVOC W3   32:05 
     -------------White standard--------------

Yellow (length 1.8km, climb 20m, 10 controls)

  1  Holly Farhall                         W7   35:05 
  2  Harry + Theo Pearson + Hearn    STAND M10  37:02 
  3  Orianna Stretton+                     W4   42:16 
     -------------Yellow standard-------------
     Grace Lamond                       SN W16  dnf   No finish time

Orange (length 2.2km, climb 30m, 9 controls)

  1  Sarah Sampson                         W21  25:22 
  2  Madeleine Day|++                      W10  26:23 
  3  John & Gabriel Day, Paul Houghton IND FAM  26:31 
  4  Peter Riches                     TVOC M65  29:29 
  5  Charlie Hearn                   STAND M11  29:42 
  6  Rupert & Miranda Leigh        IND M14/W12  30:05 
  7  Fiona & Eleanor MacEwan       IND W50/W16  33:17 
  8  Alex & Chris Rogers               BKO M14  34:05 
  9  Elliot & Lucy Perrin          IND M10/W45  35:45 
 10  Maddie Woodcock                 STAND W11  37:34 
     -------------Orange standard-------------
 11  Alistair Wynne                  STAND M11  39:32 
 12  Graham & Hugh Minchinton      IND M67/M29  41:31 
 13  Newman Family Group               IND FAM  43:22 
mp   Julie,Anna &Sam Babis             IND FAM  70:53 Missing nos 2-4

Light Green (length 2.9km, climb 20m, 12 controls)

  1  Greg Birdseye                    TVOC M70  34:01 
  2  Becky Shelford                     HH W21  35:31 
  3  Hanna Norrestam                  HSOK W19  37:26 
  4  Jane Courtier                     BKO W60  38:53 
  5  Yvonne Hodson                    TVOC W70  44:56 
  6  Heidi Lloyd                      TVOC W40  46:21 
  7  Andrew Chalmers                  TVOC M80  49:48 
  8  Ali Banham                        IND W55  49:59 
     ----------Light Green standard-----------
  9  Philippa Jefferies                BKO W21  57:08 

Green (length 4.0km, climb 25m, 18 controls)

  1  Pavel Prochazka                   BKO M21  22:51 
  2  Jan Travnicek                    TVOC M40  26:53 
  3  Cameron Lamond                     SN M45  30:08 
  4  Nat Skidmore                     TVOC M35  30:55 
  5  James Wilkinson                   BKO M21  31:02 
  6  Gary Flynn                         HH M21  31:23 
  7  Liam Drew                         OHV M45  31:29 
  8  Mick Smith                         HH M70  31:36 
  9  Colm O'Halloran                  CORK M55  32:47 
 10  Georgi Gospodinov                 BKO M50  34:11 
 11  John Briggs                       BKO M60  34:59 
 12  Rob Smart                         BKO M45  36:20 
 13  Wenwei Liu                        BOF M21  37:59 
 14  Jack Norton                           M21  38:02 
 15  Paul Hearn                         HH M55  38:24 
 16  Christophe De Belder             TVOC M35  38:28 
 17  Neil Fraser                       NWO M55  38:43 
 18  Terence Hosking                   BKO M50  39:48 
 19  Richard Stanhope                 SLOW M60  39:56 
 20  Jim Prowting                     TVOC M70  40:00 
 21  Rich Golding                      BKO M50  40:07 
 22  Ian Hylton                        BKO M50  40:21 
 23  Dimitar Gospodinov                BKO M21  41:21 
 24  Tony Ludford                     BADO M75  41:22 
 25  Serena Ludford                   BADO W55  41:35 
 26  Dougie Cochran                   TVOC M50  41:41 
     -------------Green standard--------------
 27  Stu Levene                         HH M50  41:43 
 28  Brian Burt                        BKO M55  42:36 
 29  Mark Thompson                    TVOC M60  43:19 
 30  Kim Rowe                         SLOW M55  43:46 
 31  David Harrison                   SLOW M50  44:45 
 32  David Tookey                       HH M65  45:53 
 33  Clare Skidmore                   TVOC W35  46:42 
 34  Stephen Fletcher                  BKO M65  46:46 
 35  Ken Ricketts                      BKO M65  49:58 
 36  Kjell Tullus                     SLOW M65  50:05 
 37  Nigel Jefferies                   BKO M55  51:03 
 38  Colin Godbold                     BKO M60  52:28 
 39  Harry Wilsdon+                        M21  53:06 
 40  Yunpeng Li                        IND M21  53:51 
 41  Rachel Banham                    TVOC W21  54:04 
 42  Janet Crookes                    TVOC W60  56:52 
 43  Roger Cliffe                     TVOC M45  59:48 
 44  Jacqui Briggs                     BKO W55  60:19 
 45  Mike Elliot                        MV M65  60:59 
 46  Sue Parker                        BKO W55  65:51 
 47  Brian Sewell                      BKO M60  68:50 
 48  Alison Longfield                  IND W50  71:25 
 49  Rachel Ganz                       IND W55  72:07 
 50  Alan Marsall                      IND M60  72:20 
 51  Steve Goodrum                     IND M55  84:13 
 52  Yuman Li & Jianyi Zhang       IND W21/M21 106:18 

Results software provided by Michael Napier, e-mail mnapier @ cix.co.uk