Event Date

 

Results for Saturday Winter Series 2019/20, Burghfield Common, 22/02/2020 


For a set of photos taken at the event, see the Flickr album at: Burghfield Common - Photos.

 Routegadget for this even can be found here  : https://www.bko.routegadget.co.uk/rg2/#152

Yellow (length 1.9km, 9 controls)

 

  1  Jon & Malakia Tejevo         IND M35 M14  48:53 
  2  Flynn Weatherhead                IND M7   51:50 
  3  Alex Catton                    STAND M8   52:18 
  4  Joseph Catton + S              STAND M6   53:54 
     ------------Yellow standard-------------
     Ezekiel & Michelle Tejevo    IND M13 W40  dnf   No finish time

 

Orange (length 2.5km, 10 controls)

  1  Sally-Ann Zurek                  IND W50  29:17 
  2  Eleanor Prescott                 IND W12  31:39 
  3  Peter Reilly                     IND M35  32:06 
  4  Isabella Wing                    BKO W50  33:05 
  5  Emma Waite                       BK) W50  40:33 
  6  Natalia , Sophia Zurek     STAND W15 W13  41:35 
  7  Kelvin Prescott                  IND M45  45:31 
  8  James Prescott                   IND M9   46:25 
     ------------Orange standard-------------
  9  Cristina & Tim Estruch & Johnson IND M21  47:56 
 10  Miranda Leigh                    IND W12  49:40 
 11  Pip & Beth Ryder                 IND W14  52:32 
 12  Bret Ryder                       IND M40  53:50 
 13  Charlotte Turton                 IND W14  54:05 
 14  Mandy, Louis, Freya Abery        BKO M15  60:34 
 15  Rebecca Harris                   BKO W40  95:04 
mp   Brian Hunt                        SN M60  75:34 Missing nos 5,7,10

 

Light Green (length 3.4km, 11 controls)

 

  1  Mike Chittenden                   SN M55  35:50 
  2  Sophie Rd                        IND W13  38:53 
  3  Lynne Moore                      BKO W55  43:00 
  4  Luca Zurek                     STAND M13  46:47 
  5  Rupert Leigh                     IND M14  48:11 
  6  Glyn Thomas                      BKO M55  49:57 
  7  Stephen Mcnab                    IND M55  52:22 
  8  Kjell Tullus                    SLOW M70  53:37 
  9  Denise Mullins                 SARUM W65  55:43 
 10  Jane Courtier                    BKO W65  55:56 
     ----------Light Green standard----------
 11  Dominic Leigh                    IND M17  62:18 
 12  Anna Csepawyi                    BKO M55  62:33 
 13  Liz Stradling                    BKO W60  62:46 
 14  David Bell                      BAOC M50  65:31 
 15  Natalie Wing                     BKO W14  65:32 
 16  Sophia Oqvist                    BKO W14  70:00 
 17  Gareth Busby                    TVOC M40  73:54 
 18  Jim Munday                       BKO M75  94:18 
 19  Leah & Ottilie Jukes             BKO W21 103:55 
     Simon Moore                      BKO M60  rtd   Missing nos 6-9,11

 

Short Blue (length 5.6km, climb 20m, 19 controls)

 

  1  James Wilkinson                  BKO M21  57:22 
  2  James Waite                      BKO M18  59:24 
  3  Amelia Wing                      BKO W14  62:53 
  4  Bo Oqvist                        BKO M45  67:17 
  5  Andrew Southwood                 BKO M55  67:55 
  6  Ian Hylton                       BKO M50  69:41 
  7  Phil Stradling                   BKO M60  75:06 
  8  Andy Parry                       BKO M55  76:53 
  9  David Battison                 SARUM M70  79:02 
 10  David Mullins                  SARUM M70  85:36 
     ----------Short Blue standard-----------
 11  Richard Rae                      BKO M70  89:25 
 12  Peter Riches                    TVOC M70  90:03 
 13  Terence Hosking                  BKO M55  92:18 
 14  Steve Goodrum                    IND M55 113:55 
mp   Jan Travnicek                   TVOC M45  51:39 Missing no 13
mp   Leianne Upton                     MV W55  73:55 Missing nos 16-18
mp   Ian Roberts                       MV M50  75:32 Missing no 9
mp   Brian Pilling                     SN M70  89:33 Missing no 16
mp   Malcolm Scott                     SN M65  93:31 Missing nos 15-16,19