Event Date

Results for Summer Parks 2017, Sandhurst Memorial Park, 12/08/2017

We hope you all enjoyed the event even though it was a little damp under foot!

Routegagdget is available for this event here.

http://www.bko.routegadget.co.uk/rg2/#127

Short (length 1.5km, 10 controls)

  1  Magnus Cooper & Callum Gilchrist               IND M13  15:11 
  2  Petra Barrett                                   SN W40  16:14 
  3  Krum Yanev                                    TVOC M3   19:22 
  4  Jim Munday                                     BKO M70  20:38 
  5  Daniel Walker                                 TVOC M10  21:07 
  6  Freddie Walker                                TVOC M12  21:32 
  7  Doug & Owen Flude                         IND M49 & M9  21:35 
  8  Anne Flude & Ryley Salt                      F50 & M12  21:48 
  9  Eirc Flude & Tieni Adeniran                        M12  22:12 
 10  Anna Maria Yaneva                             TVOC W5   22:20 
 11  Harry Ludkin Will Rangecroft             IND M10 & M11  43:28 
 12  Daniel Sawyer, Abus Shazook, Pelham Wright     IND M13  45:43 
 13  Dylan Wright Alexandra Diantova          IND M13 & W13  51:27 

Medium (length 3.1km, 15 controls)

  1  Richard Barrett                               BAOC M45  22:25 
  2  Nicolas Barrett                                 SN M14  28:23 
  3  Joel Taylor                                   TVOC M12  33:48 
  4  Terence Hosking                                BKO M50  33:52 
  5  Denise Harper                                  BKO W65  39:18 
  6  Peter Bennett                                  BKO M75  39:44 
  7  Leianne Upton                                   MV W55  39:55 
  8  Lucy Perrin                                    BKO W40  41:31 
  9  Jacqui Briggs                                  BKO W55  42:10 
 10  Mairead Duke                                   IND W50  42:34 
 11  Nathan Taylor                                 TVOC M10  42:46 
 12  Laura Barrett                                   SN W12  44:11 
 13  Catherine Springett                            BKO W60  45:45 
 14  Gill Bennett                                   BKO W70  52:32 
mp   Mark Saunders                                  BKO M35  22:28 Missing no 15
mp   Mark Foxwell                                   BKO M50  31:21 Missing no 7
mp   Paul Smith                                    BADO M50  37:25 Missing no 11
mp   Marnus Cooper & Callum Gilchrist               IND M13  90:32 Missing nos 2,4-5
     Shezoor, Alexandra, Pelham Daniel, Dylan IND M13 & W13  rtd   Missing nos 4,6-15

Long (length 4.0km, 17 controls)

  1  Mike Frizzell                                 BADO M55  29:16 
  2  Howard Waller                                 TVOC M50  29:20 
  3  Mark Saunders                                  BKO M35  29:35 
  4  Robin Bishop                                  TVOC M50  31:09 
  5  Paul Taylor                                   TVOC M40  31:15 
  6  Yuwei Liang                                    IND M21  32:24 
  7  Keith Belsey                                    SN M50  33:39 
  8  James Palmer                                   IND M18  34:40 
  9  James Wilkinson                                BKO M21  34:52 
 10  Derick Mercer                                  BKO M50  35:16 
 11  Steve Bailey                                    SN M55  36:04 
 12  John Tzanetis                                   SN M50  36:18 
 13  John Briggs                                    BKO M55  36:44 
 14  Paul Martin                                     SN M50  37:39 
 15  David Palmer                                   BKO M50  38:12 
 16  Mikhail Gryaznevich                           TVOC M60  41:01 
 17  Nigel Hoult                                    BKO M60  41:53 
 18  Richard Rae                                    BKO M70  44:15 
 19  Peter Wilson                                   BKO M55  45:08 
 20  Andy Couch                                    BAOC M35  45:10 
 21  Vesela Chokoeva                               TVOC W40  45:49 
 22  Nikolay Yanev                                 TVOC M40  45:54 
 23  Jane Courtier                                  BKO W60  47:18 
 24  Ian Watson                                     IND M55  47:53 
 25  Lynne Moore                                    BKO W50  49:38 
 26  Ian Hudson                                     BKO M65  49:45 
 27  Chris Simpson                                   SO M70  52:30 
 28  Alison Saunders                                 HH W55  55:46 
 29  Joanna Belsey                                  IND W50  57:08 
mp   Andy Parry                                     BKO M55  42:17 Missing no 7
mp   David Saunders                                  HH M55  42:51 Missing nos 2,14
mp   Eoin Sharkey                                   BKO M50  53:19 Missing no 17
     Peter & Marilyn Entwistle                      BKO M65  rtd   Missing nos 14-17